Korábban fogalmam sem volt arról, hogy létezik olyan, hogy valaki a számítógépét távolról irányítja. Aztán amikor egy napon itthonról dolgoztam, a barátom pedig kivételesen az irodájából, megkért, hogy nézzem meg, mi történik a gépén, kapcsoljak be rajta valamit – onnantól pedig ő kezelte. Először meglepődtem azon, ahogy mozog az egér és már itt tart a technológia, hogy helyileg tényleg bárhol lehetünk a munkavégzéshez, azóta viszont teljesen megszoktam és múltkor egy barátnőmnek is tudtam tanácsot adni a távvezérléssel kapcsolatban.
Hasonlóan nem sok fogalmam volt a napelemekről sem, azonban a barátomnak és a “Napelem rendszer családi házra 2021-ben” keresőkifejezés által meglelt Napelem Rendszer weboldalnak köszönhetően már sokkal jobban értem az egésznek a működését.
A Napelem Rendszer website egészen az alapoktól magyarázza el a napelem rendszer kiépíthetőségének lehetőségét, folyamatát, a költségekkel kapcsolatosan sem árul zsákbamacskát, és az átlagos megtérülési idővel is kalkulál számunkra.
Számomra megdöbbentő volt például, hogy mennyi körülmény bezavarhat a telepíthetőségébe. Délkeleti és délnyugati tájolású otthonok esetén van ugyanis a legnagyobb esély egy jól szuperáló napelem rendszerre. A fákat és a környező épületeket is fontos megvizsgálni, de még a tető teherbírása és dőlésszöge is alakíthat a történeten. Napelem rendszer családi házra 2021-ben? Nem lehetetlen küldetés! Ugyan az ügyintézés hosszú folyamat (főként a különböző engedélyek és ezek átfutása), maga a telepítés az már gyerekjáték ezekhez képest.
Nagyon szuper infó, hogy egy átlagos áramigényű családnál akár már 7-8 alatt megtérül a napelem költsége, de legkésőbb 10 év alatt mindenképp. Ez soknak tűnhet, ugyanakkor ez egy befektetés a jövőbe, egy fenntarthatóbb életbe. Mindenképpen ajánlom, hogy nézzetek szét a fenti linken, ha érdeklődtök a napelemek iránt, mert igazán információgazdag bejegyzések találhatók az oldalon!